grube tematy na zdrowie!

Pole dance w rozmiarze XXL – historia prawdziwa

Shemoves Certificate CV PMB Wed 645pm Joanna
napisane przez Joanna Ka

Whhooaaa! Ale jak to? Pole dance i dziewczyna XXL w jednym zdaniu? A właśnie, że tak.

poleja1

Krótkie wprowadzenie do mojej historii z pole dance zamieściłam już w poście o kobietach, które mnie inspirują. Ale najpierw pozwólcie mi wytłumaczyć, co to tak na prawdę jest ten pole dance?

Pole dance to w dosłownym tłumaczeniu taniec na rurze. Ważne jest to, aby znać różnicę pomiędzy tańcem na rurze, który można zobaczyć w słabym klubie nocnym, a tańcem na rurze który jest formą sportu, gimnastyką artystyczną. W klubie nocnym zwykle widzimy dziewczyny, które wiją się w okół rurki w rytm muzyki, zrzucają kolejno z siebie ciuszki, a wszystko po to aby ucieszyć męską publiczność. Pole dance „sportowy” reprezentuje siłę, grację, seksapil. Każda tancerka (lub tancerz!) ma swój unikalny styl i moją idolką w tej dziedzinie jest Felix Cane – kilkukrotna mistrzyni świata i Australii w pole dance. (Widziałam ją na żywo w Cirque Du Soleil!)
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/LmdA9bLabN0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
Pole dance był moim marzeniem od wielu lat. Jednym z tych, które zrealizuję jak już schudnę. W odległej krainie, za górami i za lasami, gdzie jestem piękna i szczupła wyobrażałam sobie, że będę kolejną Felix Cane! Teraz wiem, że swój wygląd traktowałam jako wymówkę. Jak będę szczupła to: zacznę ćwiczyć pole dance, zacznę ładnie się ubierać i wyglądać, pójdę na siłownię, zacznę być szczęśliwa. Moje ciało widziałam jako źródło zła i niepowodzeń, coś co mnie ogranicza. Nic bardziej mylnego. To mój umysł mnie ograniczał, ta wizja siebie która utworzyła się w mojej głowie za pośrednictwem mediów i ogólnie akceptowalnych standardów.
Mój światopogląd zaczął zmieniać się wraz ze zgłębianiem tematyki plus size i czytając wpisy zagranicznych role models. (Tutaj znów odnośnik do posta o kobietach, które mnie inspirują.) Mieszkałam wtedy w Perth w Australii i znalazłam w internecie studio pole dance niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Zachęcili mnie zdaniem, że mile widziane są kobiety w każdym wieku (18+) i rozmiarze.
Zapisałam się na kurs dla początkujących. Jak nie spróbuję to nie przekonam się, czy faktycznie mnie wyśmieją i czy nie będę w stanie wykonać podstawowych ruchów, bo nie potrafię nawet podciągnąć się na drążku.
poleja1
W tym momencie uśmiecham się od ucha do ucha, bo jestem cudownie szczęśliwa, że tak bardzo się myliłam. Zarówno instruktorka jak i koleżanki z grupy były bardzo miłe i pozytywne. Dla większości z nich te zajęcia były również ich pierwszymi w życiu. Nie byłam najwyższa, ani największa w grupie! Nie byłam nawet najgorsza, a wręcz jedna z kilku dziewczyn która szybko uczyła się nowego ruchu!
Kurs trwał sześć tygodni. Nauczyłam się kilku podstawowych spinów i krótkiej rutyny tanecznej. Na piątych zajęciach robiliśmy zdjęcia do certyfikatu.
Shemoves Certificate CV PMB Wed 645pm Joanna
Cóż 😀 Aparat nie mógł złapać ostrości i tak powoli obsuwałam się w dół, aż w końcu zdjęcie zostało zrobione 😀
Powtórzenie tego samego kursu było za pół ceny, więc zapisałam się jeszcze raz na kurs dla początkujących, gdyż i tak nie opanowałam jeszcze wszystkich spinów do perfekcji.
Shemoves Certificate CV PMB Wed 645 Joanna
Na tym zdjęciu widać, że jestem już dużo bardziej pewna siebie i utrzymuję się na rurce bez większego wysiłku.
Zakochałam się w pole dance! To bardzo ciekawa forma wysiłku fizycznego, fitnessu dla każdego. Wykonywane ćwiczenia działają na mięśnie całego ciała, ale w szczególności na brzuch, plecy i górne partie. Do tego układy taneczne budują kondycję i po każdych zajęciach wychodziłam spocona jak po saunie! Zajęcia trwają około godziny i składają się z rozgrzewki, nauki choreografii tanecznej i nauki nowych lub doskonaleniu opanowanych już spinów czy układów.
Bardzo polecam pole dance WSZYSTKIM! To połączenie fitnessu z seksapilem i budowanie świadomości swojego ciała.
Na ten moment mam nieregularny wymiar pracy i ciężko mi coś zaplanować, a w szczególności zapisać się na jakieś zajęcia. W połowie tego roku będę przeprowadzać się do Warszawy i po znalezieniu stałej pracy poszukam jakiegoś fajnego studia pole dance! Nie zależy mi na wygrywaniu kompetycji czy narodowych sukcesach. Moim osobistym sukcesem jest to, że wygrałam walkę z samą sobą i pokonałam strach i zapisałam się na zajęcia. I to jest dla mnie najważniejsze. Kolej na Ciebie :)

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com