grube tematy

Wybieram, że jestem piękna!

11165057_1621419761402856_2820946018131452830_n
napisane przez Joanna Ka

No bo dlaczego by nie? :)

Pewnie myślisz, że to nie Ty powinnaś oceniać czy jesteś piękna czy też nie. Pewnie myślisz, że liczy się to, co mówią Ci inni ludzie, Twoim zdaniem mądrzejsi od Ciebie. Pewnie myślisz, że jesteś gorsza od innych, ponieważ nie masz idealnej figury tak jak Twoja koleżanka i osiągnęłaś w życiu mniej niż członkowie Twojej rodziny.
11165057_1621419761402856_2820946018131452830_n
Tak trudno jest być sobą, kiedy wszystko wokół dyktuje Ci jak masz żyć. Począwszy od stereotypów, a kończąc na idealnym wizerunku kreowanym przez media. Niektórzy nawet przez całe życie nie zdołają uświadomić sobie, że żyją stłamszeni i zakłamują swój własny wizerunek. Zauważenie tego, że żyjemy tak, jak dyktują nam wpływy z zewnątrz, jest pierwszym krokiem do tego, aby być sobą, a co za tym idzie, aby być szczęśliwym.

Być może ciężko Ci będzie uwierzyć w moje słowa. Być może nie jesteś jeszcze na takim etapie, aby je zrozumieć. Codziennie dokonujemy wyborów.
Ubiorę dziś spódnicę czy spodnie? Spasować je z szarą czy turkusową bluzką? Na drugie śniadanie zjeść banana czy pomarańczę? Zamówić wizytę u kosmetyczki na jutro czy na przyszły tydzień?
Zdecydowana większość z nas jest świadoma podejmowania tego typu wyborów każdego dnia.
A co, jeśli powiem Ci, że możesz również wybrać jak chcesz się dzisiaj czuć?

Codziennie dokonujemy wyborów zarówno tych podstawowych jak i psychologicznych.
Budzisz się rano, idziesz do łazienki i stajesz przed lustrem. Co widzisz? A raczej, co wybierasz widzieć?Obwisły brzuch, rozstępy, cellulit przez które czujesz się nieatrakcyjna i od poranka psują Twój nastrój? A może dostrzegasz swoje piękne, gęste włosy, dłonie i paznokcie, które wczoraj wypielęgnowałaś u kosmetyczki, zgrabne nogi, bo dużo chodzisz?
Skupianie się na tym, co jest w Tobie piękne wprawi Cię w dobry nastrój i pozytywne myślenie.
Kolejnym krokiem jest akceptacja siebie i swojej przeszłości. Tak, mam rozstępy, ale rozumiem, że są one efektem szybkiego przybierania na wadze, dlatego akceptuję to, że są.

(tłum. "Marina kocha swoją sukienkę w paski, ale magazyny mody wmawiają jej, że poprzeczne paski nie pasują do jej figury. Nie przejmuj się co mówią magazyny mody, Marina. Najważniejsze jest to, abyś nosiła to, co Tobie się podoba i w czym czujesz się komfortowo.")

(tłum. „Marina kocha swoją sukienkę w paski, ale magazyny mody wmawiają jej, że poprzeczne paski nie pasują do jej figury. Nie przejmuj się co mówią magazyny mody, Marina. Najważniejsze jest to, abyś nosiła to, co Tobie się podoba i w czym czujesz się komfortowo.”)

Rodzina, znajomi, obcy ludzie i szeroko pojęte media definiują, co jest (dla nas) dobre, a co złe. Otrzymuję informację, że powinnam czuć się niekomfortowo ze swoim ciałem, ponieważ odbiega ono od powszechnie akceptowalnej normy. Media i otoczenie nakazują mi myśleć w określony sposób. To się powoli zmienia, ale niestety, w większości przypadków próbują obudzić we mnie negatywne emocje i nienawiść do swojego ciała.

Tak trudno jest być sobą, kiedy wszystko wokół dyktuje Ci jak masz żyć.
Dlatego musisz uświadomić sobie, że wybór należy do Ciebie. Jesteś w stanie kontrolować swój umysł i nakierować go na pozytywne myślenie.
Nie jest to łatwe, kiedy przez większość życia nienawidziłaś siebie za coś i każdego dnia wytykałaś sobie niedoskonałości i porażki. Spokojnie. Wszystkiego można się nauczyć, nawet pozytywnego myślenia. Wymaga to cierpliwości i codziennych ćwiczeń. Nie bądź dla siebie taka ostra. Pogódź się z przeszłością. Skup się na rzeczach z których jesteś zadowolona. Myśl o tym, co sprawia Ci przyjemność. Pomyśl, w czym jesteś dobra. Poświęć chwilę codziennie na pielęgnacje swojego ciała, pamiętaj, że w zdrowym ciele żyje zdrowy duch.

Wyobraź sobie, że idziesz po pracy do miasta na szybkie zakupy i bez uprzedzenia, w jednej chwili musisz dokonać wyboru: jestem piękna lub jestem przeciętna.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/7DdM-4siaQw” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com