grube tematy w obiektywie

REPORTAŻ I WSPÓŁPRACA WEWNĄTRZAGENCYJNA

fot. Weronika Łucjan- Grabowska
Na zdj. modelki Nobody's Perfect oraz Pani dziennikarz.
napisane przez Joanna Ka

We wrześniu tego roku wzięłam udział w nagraniu dla portalu fakt.pl. Miało ono na celu przedstawienie profesjonalnych modelek plus size: kim są, czym się zajmują, co promują i co to tak właściwie jest ten „plus size”. Jak wyszło? Oceńcie sami :)

fot. Weronika Łucjan- Grabowska Na zdj. modelki Nobody's Perfect oraz Pani dziennikarz.

fot. Weronika Łucjan- Grabowska
Na zdj. modelki Nobody’s Perfect oraz Pani dziennikarz.

Temat plus size od jakiegoś czasu jest „na topie”. Traktowany w Polsce nadal jako ciekawostka, wzbudza kontrowersję. Dziennikarze, podejmujący się pisania na ten temat, sami nie do końca rozumieją co tak właściwie znaczy ten „plus size”, w związku z tym powstaje wiele publikacji typu „promocja otyłości”. Bardzo rzadko (a w zasadzie nie przypominam sobie ani jednego) powstaje artykuł czy reportaż, który uczciwie i rzetelnie podchodzi do tematu.

Na szczęście, miałam przyjemność uczestniczyć w jednym z tych nielicznych nagrań, gdzie nie chciano nas przedstawić jako dziewczyny, które promują, że fajnie jest być grubym, tylko jako profesjonalne modelki (jakimi jesteśmy), które promują modę dla każdego rozmiaru. Dlatego na to nagranie zostały zaproszone trzy modelki o różnych typach i rozmiarach sylwetki, od wysportowanej Moniki, przez krągłą Anię, po xxl-kę, czyli mnie :)
KLIKNIJ TUTAJ, żeby obejrzeć to nagranie.
Częścią tego nagrania był plan zdjęciowy, a fotografką Weronika Łucjan- Grabowska. Poniżej możecie zobaczyć efekty naszej współpracy :)

Według mnie piękno w modzie plus size tkwi w różnorodności. Modelka plus size to normalna dziewczyna taka jak Ty czy ja, o rozmiarze 38 lub 48. Mamy za zadanie promować modę dla każdego, tego szczuplejszego i krąglejszego. Każdy z nas jest inny i każdy z nas powinien mieć możliwość zobaczyć, jak dany ciuch będzie wyglądał na jego sylwetce. Nie kupię sukienki, która mi się podoba, a jest prezentowana przez modelkę w rozmiarze 34/36. Przecież na mojej figurze będzie ona wyglądać zupełnie inaczej! Moda jest dla wszystkich i czas najwyższy to pokazać.

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com