grube tematy

WSZYSCY MAMY SUPER MOCE

we-all-have-super-powers
napisane przez Joanna Ka

Cześć, pięknie dziś wyglądasz :)

comicpowers

Kto za młodu nie oglądał bajek, bądź nie czytał komiksów o super bohaterach? Nawet teraz powstaje wiele filmów fabularnych przedstawiających historie naszych ulubionych bohaterów z dzieciństwa.
Któż nigdy nie marzył, aby być jednym z nich? Być wyjątkowym i dzięki swym super mocom pomagać innym ludziom.

1535641_10152700676142863_1170291656622740721_n

Niestety, większość z nas została wychowana w sposób, aby skupiać się na tym, czego nie możemy osiągnąć.
Jesteś słaby z matmy – nigdy nie zostaniesz inżynierem.
Jesteś niski i masz krótkie nogi – nie nadajesz się do uprawiania sportu.
Nie ubierasz się modnie i w drogich sklepach – nawet nie próbuj podbijać do tej atrakcyjnej dziewczyny, nie ta liga kolego.
A syn mojej znajomej skończył studia i ma teraz bardzo dobrze płatną pracę, a Ty?

Zostaliśmy wychowani w sposób, aby pielęgnować i skupiać się na naszych niedoskonałościach oraz niepowodzeniach. To, czego nie jesteśmy w stanie w życiu osiągnąć lub coś, w czym odnieśliśmy porażkę, skupia większość naszej uwagi. A gdyby tak…
Jestem słaby z matmy, ale szybko się uczę i mam dobrą pamięć – pójdę na kierunek, który wymaga dużej wiedzy w danej dziedzinie.
Jestem niski i mam krótkie nogi – jest wielu sportowców, którzy pokazali, że w niektórych dziedzinach sportu może to być atutem! (Messi?:) )
Nie przywiązuję zbytnio uwagi do stylu ubierania się – ale mam wiele pozytywnych cech charakteru, dzięki którym mógłbym zdobyć piękną dziewczynę.
Syn znajomych moich rodziców skończył studia i ma dobrze płatną pracę – a ja nie będę sugerować się tym, co osiągnęli inni, tylko obiorę własną ścieżkę sukcesu.

10940475_865755150130126_9014604855265298208_n

Boimy się być wystawieni na krytykę.
Przykład. Fikcyjna scenka.
Widzę dużą kobietę jadącą na rowerze. Nie znam jej powodów dla których wsiadła na ten rower. Może jedzie tylko po bułki do sklepu, bo nie chce jej się iść? A może jeździ codziennie, bo chce zmienić swój tryb życia i zrzucić trochę kilogramów.
Zatrzymała się. Usiadła na ławce, żeby odpocząć. Widzi, że ją obserwuję. Być może w tym momencie myśli sobie: „Odczep się ode mnie, nawet nie waż się rzucać jakiegoś obleśnego komentarza…” Podchodzę i zagaduję: „Hej! Super pogoda na rower, też bym się chętnie przejechała. Jeździsz tak regularnie? Wow, ja jestem zbyt leniwa. Ile kilometrów dziś zrobiłaś? 10?! Matko Bosko, mi by po 5 już nogi odpadły. Podziwiam Cię! Niezła jesteś. Wierzę, że uda Ci się osiągnąć swój cel. Nie poddawaj się, jesteś super!”

we-all-have-super-powers

Wszyscy posiadamy super moce, a są nimi uprzejmość, dobroć, dawanie czegoś od siebie innym.
Czasem, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby nie potrzeba nakładu finansowego. Wystarczy dobre słowo, motywujące do działania, które skupi uwagę słuchającego na czymś pozytywnym, np. celu, który stara się osiągnąć lub już osiągnął (bo tak szybko zapominamy o własnych sukcesach), czy atutach wyglądu zewnętrznego, charakteru…

Kiedy widzisz, że ktoś jest smutny, podejdź i zapytaj: czy coś się stało? Być może ta osoba nie będzie chciała z Tobą rozmawiać. A być może tylko czekała, żeby ktoś wyciągnął do niej pomocną dłoń. Czasem można zaoferować wsparcie będąc jedynie słuchaczem.

Przypominaj ludziom o ich atutach i talentach!
Wow, ale masz… długie nogi! Świetnie dziś wyglądasz! Bardzo podoba mi się Twoja sukienka, gdzie ją kupiłaś? Rewelacyjnie w niej wyglądasz!
To mówisz, że zaczynasz grać na gitarze? I uczysz się sam? Szacun, potrafisz już coś zagrać? Super! Dasz radę, wierzę w Ciebie, jeszcze kiedyś będę Cię prosić o autograf!
Dlaczego według Ciebie ktoś ma lepiej czy osiągnął więcej niż Ty? Skup się i doceniaj swoje własne osiągnięcia. Masz dom, rodzinę, która Cię wspiera, skończyłeś studia, masz pracę, masz niezawodnych przyjaciół na których zawsze możesz liczyć, masz liczne pasje, zainteresowania…

Każdego dnia, mniej lub bardziej świadomie, podejmujemy decyzję czy będziemy dziś myśleć pozytywnie czy negatywnie. Oczywiście, są sytuacje niezależne od nas, które mogą wpłynąć znacząco na nasz nastrój, ale tak na prawdę to my decydujemy czy dziś będę cieszyć się z tego co mam i osiągnęłam, czy skupię się na swoich porażkach i niedoskonałościach.
Wszyscy mamy super moce.
Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że posiadasz tę moc, aby zmienić swój nastrój i tok myślenia, to możesz tę moc wykorzystywać również w stosunkach z innymi ludźmi. Podziel się swoją wiedzą i pomóż komuś widzieć dzień w jaśniejszych barwach. Potrzebujemy więcej ludzi, którzy niosą dla siebie nawzajem wsparcie.

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com