grube tematy

POZNAJ MODELKI PLUS SIZE, CZ. 1

db3
napisane przez Joanna Ka

Poznaj modelki plus size! Czyli pierwsza część z cyklu vademecum o modelkach i role modelkach w rozmiarze 38+ :)

Jeśli interesujesz się modą w większym rozmiarze, to musisz poznać kilka Pań, które odegrały bardzo ważną rolę w tworzeniu i upublicznianiu rynku plus size.

Na początek wybrałam 4 kobiety o których ciężko nie usłyszeć, jeśli na bieżąco scrolluje się facebooka czy instagrama.

Zaczynamy!

Jada Sezer
Nie jest ona aż tak znana jak pozostałe modelki, które wymienię w dalszej części tego wpisu. Znajduje się ona na szczycie mojej listy, gdyż każdy ma jakiś swój indywidualny ideał piękna, a Jada Sezer jest właśnie moim.
js1
Pełnoetatowa modelka plus size, która żyje w rozjazdach pomiędzy Nowym Jorkiem, a Londynem z wykształcenia jest psychologiem. Określa siebie słowami: „Nie chcę być tylko modelką, chcę być przykładem dla innych kobiet!” Staje naprzeciw standardom, jak kobieta powinna lub nie powinna wyglądać i kreuje własną definicję piękna.
js2
Podpisała kontrakt z dwoma dużymi agencjami modelek: Models1 i JAG. Prezentuje ubrania np. firmy ASOS, pojawia się w magazynach modowych, np. Curva Magazine i bierze aktywny udział w rozmowach na temat budowaniu pewności siebie i akceptacji swojego ciała wśród kobiet.
js3
Jada Sezer ma według mnie idealne proporcje ciała. Nosi rozmiar 44-46, a w tali między biustem, a biodrami ma 25cm różnicy. Dla mnie jej ciało jest absolutnie zjawiskowe i stała się ona moim ideałem piękna, a do tego jest inteligentna i wspiera kobiety w ich walce z pewnością siebie. Czego chcieć więcej!
Denise Bidot
Słyszeliście, że w 2014 roku po raz pierwszy w historii na New York Fashion Week pojawiła się na wybiegu modelka plus size? To właśnie ona, Denise Bidot.
db1
Jej kariera modelki rozwinęła się przypadkiem. Denise od dzieciństwa chciała zostać aktorką i pomimo swoich umiejętności już w wieku dorosłym, nie była obsadzana w głównych rolach, gdyż powiedziano jej, że jest za gruba, aby grać na pierwszym planie. Denise poszła do szkoły makeupu i podczas jednego z projektów, przy którym pracowała, poznała fotografa, który zrobił jej zdjęcia i wdrożył w świat modelingu plus size.
db2
Ta nieziemsko kobieca latynoska występuje w telewizji i staje w obronie kobiet, redefiniując obraz kobiecego piękna. Swoją działalnością stara się przekazać ludziom na całym świecie, że „Bycie sobą jest tym, co definiuje prawdziwe piękno.”
db3
Denise Bidot jest twarzą agencji Muse Models w Nowym Jorku. Jej kariera modelki wybiegowej kwitnie, po tym jak zaprezentowała się na New York Fashion Week, np. prezentowała ubrania Evans na London’s Fashion Week w 2014 roku. Poza tym pojawia się na okładkach czołowych magazynów modowych i współpracuje z wieloma markami odzieżowymi jako modelka katalogowa, np. Lane Bryant, Forever 21.
Ashley Graham
Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie słyszał o Ashley Graham? Największe wydarzenia i projekty w świecie plus size odbywają się właśnie z jej udziałem.
ag1
W przeciwieństwie do Denise Bidot, Ashley rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem już w wieku 12 lat. Jest bardzo wszechstronna jako modelka: chodzi po wybiegach, prezentuje ubrania znanych firm odzieżowych, bardzo dobrze czuje się w prezentacji bielizny, występuje w reklamach oraz jest zapraszana do rozmowy w programach telewizyjnych.
ag2
Aktywnie bierze udział w kampaniach społecznych, takich jak #ImNoAngel. W ostatnich miesiącach przypomniała o sobie występując w reklamie dla Sports Illustrated, prezentując strój kąpielowy na kobiecie w większym rozmiarze w sposób niezwykle zmysłowy i seksowny. Poza tym mogliśmy ją zobaczyć na okładkach magazynów Vogue czy Glamour. Od wielu lat jest twarzą marki odzieżowej Lane Bryant. W 2013 roku założyła własną, zmysłową kolekcję bielizny dla kobiet w większym rozmiarze.
ag3
Ashley jest modelką plus size, ale przede wszystkim wzorem do naśladowania dla innych kobiet. Organizuje mowy motywacyjne nie tylko dla dorosłych kobiet, ale również dla nastolatek. Naucza o tym, że nie musimy doprowadzać się do skrajności w odchudzaniu, aby nasze ciało było zdrowe i zadbane. Buduje wśród kobiet na całym świecie pewność siebie i akceptację swojego ciała, poprzez prezentowanie swojego „nieidealnego” ciała w sposób seksowny i zmysłowy.
Tess Holliday
Czy to się komuś podoba czy też nie, Tess Holliday od co najmniej początku 2015 roku jest na okładkach najważniejszych magazynów modowych i nie tylko oraz był o niej nie jeden artykuł w najpopularniejszych internetowych portalach informacyjnych.
th1
Kontrowersyjna i piękna, swoim ciałem i postawą szokuje social media i wywołuje falę podziwu oraz falę krytyki. Jej okrutna przeszłość ukształtowała tę ambitną, zdeterminowaną i silną kobietę jaką Tess jest w tym momencie.
Urodzona w małym miasteczku w Missisipi, Tess była wychowywana przez sparaliżowaną matkę (została postrzelona przez ówczesnego narzeczonego). Okres szkolny był dla niej wyjątkowo ciężki, gdyż rówieśnicy byli dla niej wrogami, upokarzali ją ze względu na jej wagę oraz niepełnosprawną matkę. Tess zrezygnowała z liceum i poszła do szkoły makeupu. Od zawsze marzyła, aby zostać modelką, ale jej aplikacje były odrzucane jedna po drugiej ze względu na jej tuszę. Po urodzeniu syna zdecydowała się postawić wszystko na jedną kartę, wyprowadziła się do Los Angeles. Tam zaczęła szukać zleceń jako modelka na własną rękę i zaczęła figurować jako osoba publiczna w internecie oraz reprezentować bardziej alternatywne ubrania dla kobiet w większym rozmiarze.
th2
Tess przy wzroście 165cm nosi ubrania w rozmiarze 22-24, czyli jej rozmiar wykracza daleko poza pojęcie terminu plus size. Ambitna i zdeterminowana, pomimo fali krytyki, że promuje otyłość i niezdrowy styl życia, Tess w odpowiedzi na powszechnie otrzymywany „hejt” rozpoczęła akcję #effyourbeautystandards, czyli „pieprzyć wszystkie standardy piękna”. Tess otwarcie mówi, że przy swoim rozmiarze dba o dietę oraz aktywność fizyczną i czuje się ze sobą dobrze i atrakcyjnie. Wspiera kobiety i mężczyzn na całym świecie, którzy w pewien sposób doświadczyli odrzucenia przez swój wygląd zewnętrzny.
th3
Na początku 2015 roku nastąpił przełom w karierze Tess. Została ona poproszona o dołączenie do grona modelek w agencji MiLK Management i w ten sposób stała się pierwszą, pełnoetatową modelką o swoim wzroście i rozmiarze. Dyrektor MiLK tłumaczy, że podjęli taką decyzję, gdyż Tess stała się bardzo wpływową osobą publiczną i pomaga ludziom poprzez social media w akceptacji siebie takimi, jakimi są.
Tess Holliday mówi o sobie: „Sorry, ale nie sorry, że musicie oglądać mój wielki tyłek w każdym magazynie i portalu informacyjnym.” Po podpisaniu kontraktu z MiLK Tess ma ręce pełne roboty, pojawiła się na okładkach magazynów, takich jak: Vogue Italia, People Magazine, LA Weekly. Prezentuje odzież w katalogach dla, m.in. Monif C., Domino Dollhouse, Yours Clothing i wiele, wiele innych.
Jestem absolutną fanką Tess Holliday! Przekracza granice i osiąga cele, które wydają się być nieosiągalne. Pomimo fali krytyki ustawia sobie poprzeczkę coraz wyżej i powtarza w kółko to samo, że przy swoim wzroście i wadze jest szczęśliwa i przede wszystkim zdrowa. Tylko pozazdrościć takiej ambicji i pewności siebie!
To pierwsza część z cyklu „Poznaj modelki plus size”. W każdej kolejnej będę Wam przedstawiać kolejne modelki, które zaistniały w sposób istotny na rynku plus size.
Może macie jakieś propozycje o kim chcielibyście dowiedzieć się więcej? Piszcie w komentarzu!

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com