grube tematy

PRAWDZIWE KOBIETY MAJĄ KRĄGŁOŚCI

SONY DSC
napisane przez Joanna Ka

Prawdziwa kobieta ma krągłości. Ma duże piersi, kształtną, okrągłą pupę, ma płaski brzuch i ogólnie figurę klepsydry. Ma długie, zgrabne nogi, ale proporcjonalne do jej krągłej sylwetki. Ma długie włosy, idealną cerę, piękne rysy twarzy i nie używa makijażu. Prawdziwa kobieta nie musi nosić stanika typu push-up, ponieważ jej piersi są jędrne i wyglądają idealnie bez żadnego wspomagania. Prawdziwa kobieta nie musi nosić gorsetu, aby mieć zjawiskowe wcięcie w talii, taki ma typ figury.

Prawdziwa kobieta nie istnieje.

fullerfigurefullerbust.com

fullerfigurefullerbust.com

To nic innego jak nowy trend propagowany przez media w ostatnich latach.
Nowy standard, nowa norma do której powinny podporządkować się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Kobiety, bo właśnie tak powinny wyglądać i mężczyźni, bo takie kobiety powinny im się podobać.

Ludzie nie myślą, myślenie boli. Po co myśleć, skoro można włączyć telewizor i tam powiedzą nam jak mamy żyć, co jeść, jak wyglądać i co myśleć.

Ludzie, którzy nie myślą, są nieszczęśliwi. Media bombardują nas nierealnymi i nieosiągalnymi standardami i sprzedają nam wyimaginowane przepisy na sukces.

Ja mam, specjalnie dla Ciebie, przyrządzony przez samą siebie przepis na sukces: Nie słuchaj mediów i zacznij myśleć samodzielnie.

874684fab3049f5e2750bca09f52c95f

Prawdziwa kobieta nie jest krągła, nie jest szczupła, nie jest umięśniona, jest taka jak jej samej się podoba.

Pierwszym krokiem, w kierunku akceptacji siebie, jest dostrzeżenie tego, że jesteśmy faszerowani standardami. Drugim krokiem, w kierunku bycia szczęśliwszym, jest wyzbycie się myślenia według standardów. A kiedy już wyzbędziemy się myślenia według standardów, możemy być kimkolwiek chcemy.

Dziś postanowiłam zostać blogerką i napisać dla Ciebie ten tekst. Gdybym nadal słuchała tego, co mówią w telewizji i bezmyślnie chłonęła treści z gazet, nigdy bym niczego nie opublikowała i nigdy nie stanęłabym przed aparatem fotograficznym w roli modelki. Siedziałabym stłamszona i nieszczęśliwa w zamkniętym pokoju, tak jak jeszcze kilka lat temu i bała wyjść do ludzi w strachu, że znów zostanę skrytykowana.

SONY DSC

Zatem kim jest prawdziwa kobieta?
Prawdziwa kobieta sama decyduje o tym, co chce zrobić ze swoim życiem. Decyduje o tym, jak chce wyglądać i sama wie najlepiej co jest dla niej dobre. Wyznacza sobie cele i nie zważa na dezaprobatę innych ludzi.

Prawdziwą kobietą jest każda z nas. Unikalna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

*ten tekst nie ma nic wspólnego ze stroną o nazwie, której użyłam w tytule tego wpisu, ba, nawet sama się na niej promuję 😉

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com