na zdrowie!

PIELĘGNACJA CIAŁA XL+ – BAŃKI CHIŃSKIE

12006377_841476502618098_3065724981233556893_n
napisane przez Joanna Ka

Bańki chińskie mają na prawdę szeroki wachlarz zastosowań. Stosuje się je głównie w akupunkturze, przy leczeniu różnego rodzaju chorób oraz w masażu. Kilka tygodni temu przeszłam szkolenie z zakresu masażu ujędrniającego bańką chińską. Stwierdziłam, że jest to zabieg bardzo prosty do wykonania samodzielnie w domu i chcę się z Wami podzielić swoją wiedzą.

12006377_841476502618098_3065724981233556893_n

Praktycznie od kiedy zaczęłam pracować w zawodzie jako masażystka, zaczęłam interesować się medycyną naturalną. W Polsce nadal jest ona traktowana jako „kwestia wiary”, ale powoli zmienia się to w dobrym kierunku, czyli coraz więcej ludzi zaczyna ją „wyznawać”.
Bańki chińskie oczywiście zostały wymyślone gdzieś na dalekim wschodzie kilka tysięcy lat temu. W medycynie chińskiej są najczęściej używane w akupunkturze, przy zwalczaniu różnego rodzaju chorób: od zwykłego przeziębienia po urazy mechaniczne układu ruchu.
Jednakże, można nimi wykonywać również masaż.
Masaż bańką chińską ma na celu głównie ujędrnienie skóry, wygładzenie cellulitu i rozstępów oraz przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.
Co to jest cellulit?
Cellulit, zwany jest również skórką pomarańczową, to niewłaściwe ułożenie tkanki tłuszczowej wraz ze zmianami tkanki podskórnej. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, ramionach i brzuchu oraz posiada go około 80% kobiet. Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele: brak ruchu, nieodpowiednia dieta, za mało wody w organizmie, zmiany hormonalne oraz wiele innych.
Masaż bańką chińską to nie „pic na wodę”, ten zabieg na prawdę przynosi widoczne rezultaty o ile, uwaga, stosuje się go regularnie.
Zamierzony efekt to uelastycznienie skóry, zmniejszenie widoczności rozstępów oraz likwidacja cellulitu. Można to osiągnąć poprzez masowanie wybranych partii ciała co 2-3 dni przez kilka tygodni, aż do osiągnięcia upragnionych efektów.
Przeciwwskazania do wykonywania masażu:
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– cera naczynkowa,
– widoczne siniaki, wybroczyny, „pajączki”, wylewy podskórne,
– otwarte rany i zapalenia skóry,
– ciąża, miesiączka.
Jeśli te przeciwwskazania Ciebie nie dotyczą to śmiało możesz skorzystać z tego zabiegu! Jest tylko jedno „ale”. Jeśli chcesz, aby masaż ten wykonał dla Ciebie profesjonalista, musisz liczyć się z wydatkiem ponad 100zł za wizytę w gabinecie.
Dlatego jestem tu dla Ciebie i wytłumaczę Ci jak wykonać go samemu w domu, międzyczasie oglądając ulubiony serial :)
Potrzebujesz:
– podstawowego zestawu baniek chińskich (dostępne w każdej aptece za ok. 30zł),
– olejku, kremu po którym bańka będzie „jeździć” (środek, na którym jest wykonywany masaż, bardzo dobrze się wchłania),
– samozaparcia i wytrwałości w systematyczności wykonywania zabiegu!!!
Ruchy wykonywane podczas masażu:
Najpierw przegłaskanie masowanego miejsca wybranym środkiem poślizgowym; podłużne, poprzeczne, koliste, rozbijanie, roztrząsanie, odrywanie.
Każda partia ciała powinna być masowana przez minimum 5 minut.
A jak wykonać ten masaż? Zapraszam do obejrzenia amatorskiego filmiku!
Film składa się z części teoretycznej, czyli wprowadzenie do masażu oraz praktycznej, czyli pokazuję, jak wykonać taki masaż na samej sobie. Część praktyczna rozpoczyna się w 9 minucie.
Poprawka: Popełniłam błąd w filmie, pośladek masujemy w drugą stronę!
Jeśli ktoś po moim wpisie zdecyduje się na domowy masaż bańką chińską, dajcie znać jakie są efekty i jakie są Wasze wrażenia :)

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

1 komentarz

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com