grube tematy

7 KOMPLEMENTÓW KTÓRE SŁYSZY DZIEWCZYNA XL+

DSC01005a
napisane przez Joanna Ka

Jeśli jesteś dziewczyną, która przez większość swojego życia nosiła rozmiar L, XL i większy to na pewno ktoś kiedyś obdarował Cię komplementem, na który nie byłaś pewna czy odpowiedzieć „dziękuję” czy „spierdalaj”. Nawet jeśli wychodziły one z ust Twojej rodziny czy przyjaciół, którzy na prawdę chcieli dla Ciebie dobrze, Ty czułaś, że cały czas wytyka Ci się Twoją wagę. Godziło to w Twoje poczucie własnej wartości i w sumie powinnaś się cieszyć z jakiegokolwiek „komplementu”.

DSC01005a

fot. Wojciech Dulski

1. Masz ładną buzię :)

To absolutny numer jeden wśród komplementów jakie może usłyszeć większa dziewczyna. Nie jesteś w moim typie, jesteś gruba, Twoje ciało nie jest dla mnie atrakcyjne, ale masz ładną buzię :)
Oh, dziękuję Ci z całego serca, że obdarzyłeś mnie tym komplementem! Właśnie stwierdziłeś, że jakieś 5% moje ciała jest ładne, a na resztę lepiej nie patrzeć!
Tak się zastanawiam, co odpowiem, kiedy następnym razem ktoś wysili się takim komplementem w kierunku mojej osoby… Hmm, „Wiem. W całości jestem zajebista.”.

2. Byłabyś taka ładna, gdybyś schudła.
Czyli pewnie mam ładną buzię i gdybym pozbyła się tego grubego ciała to byłabym ładna? A może  wtedy nawet chciałbyś ze mną być? Jeśli miałabym zmienić swój wygląd to tylko i wyłącznie dla siebie, a nie dlatego, że ktoś mi doradził co „byłoby dla mnie lepsze”. Poza tym, patrzę na siebie w lustrze i czuję się zajebiście. Nie dziękuję za Twój komplement.

3. Musisz być odważna, skoro tak się ubierasz!
Stereotypem grubych ludzi jest to, że są leniwi, mało inteligentni i ubierają się w szare worki po ziemniakach. Jeśli ubiorę się seksownie, w obcisłą sukienkę, która eksponuje moje krągłości to nie tylko wywołuje to szok, ale i „Wow, jesteś taka odważna, że tak się ubrałaś!” Bo przecież mi nie wolno. Powinnam siedzieć w domu i nie pokazywać się światu dopóki nie schudnę.
Uważam swoje ciało za zajebiście seksowne i będę je eksponować jak mi się podoba. Również w stroju kąpielowym.

4. Dobrze wyglądasz w czarnym kolorze, wyszczupla Cię.
I tu pojawia się nadanie negatywnego znaczenia dla słowa „gruby” i pozytywnego dla słowa „szczupły”. Wyglądasz szczupło, czyli ładnie lub wyglądasz grubo, czyli brzydko.
Większość moich rzeczy jest ciemnych i czarnych, lubię ten kolor. Lubię również niebieski, czerwony i fioletowy. I noszę ubrania w tych kolorach, bo je lubię, a nie dlatego, że optycznie mnie wyszczuplają.

5. Wcale nie jesz tak dużo jak na kogoś w Twoim rozmiarze.
Kolejny stereotyp. Gruba osoba na pewno je bardzo dużo i niezdrowo. Jeśli zjem mniej niż szczuplejsza ode mnie osoba, wywoła to zdziwienie. Jeśli mówię komuś, że staram się zdrowo odżywiać, bo lubię, wywołuje to niemałe niedowierzanie. A jeśli wspomnę, że lubię dobrze zjeść i zaproponuję niezbyt dietetyczną kolację, cóż, „wyglądam” właśnie na taką osobę.

6. Przynajmniej masz krągłości, nie jak te wybiegowe wieszaki!
Wyjaśnijmy sobie bardzo ważną rzecz. Piętnowanie ludzi ze względu na rozmiar ich ciała jest ZŁE. Prawdziwe kobiety mają krągłości to jedna wielka bujda i kreowanie kolejnego, krzywdzącego określoną grupę ludzi stereotypu. Każda kobieta jest piękna, jeśli o siebie zadba. Kilogramy na wadze nie świadczą o naszej wartości i nikt nie jest lepszy lub gorszy, bo nosi rozmiar 34, 44 czy 54.

7. Jesteś ładna jak na kogoś w tym rozmiarze.
Bo normalnie ktoś w moim rozmiarze jest brzydki, a ja stanowię wyjątek od tej reguły. Czyli, że nie jestem aż tak brzydka, mimo iż jestem gruba. Pewnie mam ładną buzię :)
Kolejny „komplement” z cyklu: „Nie dziękuję.”.

To 7 najczęstszych „komplementów” które prawdopodobnie każda większa dziewczyna kiedyś usłyszała w swoim życiu.
Mimo iż osoba „komplemetująca” chce dla nas dobrze, czasem może to mieć odwrotny skutek. Pamiętaj, że Twój rozmiar nie determinuje Twojej wartości. Twoja wartość siedzi w Twojej głowie, a nie w liczbie, jaką pokazuje waga.

Mam w domu lustro, mam wagę, wiem w jakim rozmiarze kupować sobie ubrania. Wiem, że jestem gruba. Nie musisz mi o tym przypominać w swoim komplemencie, bo wtedy to wcale nie jest komplement, tylko wytknięcie palcem mojego rozmiaru. Jeśli uważasz, że jestem ładna, powiedz: „Jesteś piękna!” zamiast: „Wow, jesteś ładna jak na swój rozmiar.”. Jeśli uważasz, że dobrze wyglądam, powiedz: „Super wyglądasz!” zamiast „Wow, ten ciuch Cię tak wyszczupla czy może schudłaś?”. Takie „komplementy” są tak na prawdę niemiłe i obrażają. Więc zastanów się nad kolejnym, który masz zamiar zaserwować dziewczynie, która dobrze wygląda.

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com