grube tematy

PLUS SIZE’KI W GAZECIE WYBORCZEJ!

12088108_1005899712805821_1173933733903738374_n
napisane przez Joanna Ka

Tydzień temu w piątkowej Trójmiejskiej Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł o tytule: „Gdańskie modelki „size plus”. Nigdy im nie mów: „masz ładną buzię””. Bohaterkami tego artykułu zostałam ja oraz moja koleżanka z agencji Nobody’s Perfect – Anna Gawińska.

z18981233Q,Joanna-Kucharska-i-Anna-Gawinska

fot. Renata Dąbrowska

Dwa tygodnie temu Ania napisała do mnie wiadomość na facebooku, że załatwiła mi wywiad.

Co? Gdzie? Jak?! Domagałam się wyjaśnień, więcej informacji. Napisała tylko, że jakaś dziennikarka z Gazety Wyborczej zadzwoni do mnie i ustali ze mną termin wywiadu. No dobra. Jeszcze tego samego dnia zadzwoniła do mnie Pani Dorota Karaś.
Ustaliłyśmy termin spotkania i już kilka dni później siedziałam w redakcji Trójmiejskiej Gazety Wyborczej na starówce w Gdańsku. Pani Dorota to przemiła osoba i rozmowa z nią szybko przegoniła mój stres związany z dużym słowem „wywiad”.
Kolejne kilka dni później wraz z Anią umówiłyśmy się na mini sesję zdjęciową do artykułu z Panią Renatą Dąbrowską. Zdjęcia zostały wykonane w jej mieszkaniu.
Artykuł w całości ukazał się w piątkowej Trójmiejskiej Gazecie Wyborczej oraz na stronie internetowej. Zapraszam do przeczytania:
12088108_1005899712805821_1173933733903738374_n
Jakie są moje odczucia po pojawieniu się tego artykułu?
Na pewno jestem zadowolona z części pisemnej. Artykuł został napisany w ciekawy sposób i przyjemnie się go czyta. Fajnie, że pojawiła się wzmianka o moim blogu oraz link do niego. Pani Dorota wykorzystała fragmenty z jednego z moich ostatnich wpisów: 7 „komplementów” które słyszy dziewczyna w rozmiarze XL+. Nie do końca czuję się komfortowo z uzewnętrznianiem na temat mojego dzieciństwa, ale myślę, że wzmianka ta jest potrzebna. Być może otworzy to oczy kilku dorosłym i uświadomią sobie, że nadmierne rozpieszczanie dziecka, wcale nie jest dla niego dobre.
Niestety nie jestem zadowolona ze zdjęć. Razem z Anią spodziewałyśmy się efektu bardziej w stylu glamour, czyli przedstawieniu modelek plus size jako atrakcyjnych i zmysłowych kobiet. Miało wyjść spontanicznie, hmm, chyba nasza wizja nie pokryła się z wizją Pani fotograf. Kiedy patrzę na swoje zdjęcia, widzę amatorkę, a nie profesjonalną modelkę, którą staram się być.
Podsumowując, cieszę się, że zostałam jedną z bohaterek tego artykułu. To było ciekawe doświadczenie oraz kolejna możliwość pokazania się większej ilości osób.
z18981228Q,Joanna-Kucharska
Być może zostanę zauważona przez jedną z firm produkujących szampony, odżywki i farby do włosów :)

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com