grube tematy

MODA MĘSKA PLUS SIZE

zachmiko1
napisane przez Joanna Ka

Moda męska plus size jest jeszcze większą niszą niż moda damska tej samej kategorii. Potrzeba istnienia mody męskiej w większych rozmiarach jest chyba oczywista i nikogo nie powinien dziwić fakt, że i o niej zaczyna być głośno w mediach.

Momentem przełomowym okazuje się być utworzenie sekcji Brawn (tęgi) przez amerykańską agencję IMG Models. Przy blisko dwóch metrach wzrostu i 100 centymetrach w talii, pierwszym zrekrutowanym modelem zostaje Zach Miko – aktor i dotychczas model amator.

zachmiko2

 

Świat kobiet został zdominowany przez normy i standardy i na szczęście (!) coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z ich destrukcyjnego wpływu. W mediach pojawia się mnóstwo informacji na temat jak powinna wyglądać, jak się zachowywać i co robić prawdziwa kobieta. Natomiast o mężczyznach nie czytamy i nie słyszymy aż tak często, ale czy wobec nich również stawiane są określone oczekiwania? Ależ oczywiście! Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to prawdziwy mężczyzna powinien być wysoki, wysportowany, przystojny i zadbany. Dlaczego więc i oni nie buntują się przeciwko narzucanym im normom i standardom? Pewnie dlatego, że jest to MAŁO MĘSKIE… co uderza w największy kompleks ( i zarazem standard!) mężczyzn.

Blogerek modowych (lub tak zwanych szafiarek ;)) jest na świecie zdecydowanie więcej niż męskich blogerów pokazujących swoje modowe propozycje. Blogerzy, prezentujący modę męską w większych rozmiarach, stanowią wśród nich kompletną niszę. Niestety nie udało mi się znaleźć ani jednego mężczyzny w Polsce, który nosiłby większy rozmiar i poprzez bloga lub social media doradzałby innym facetom jak modnie i gustownie się ubrać.

Czy aż tak MAŁO MĘSKIE jest być dobrze ubranym? Z własnych obserwacji w rzeczywistości i w social media widzę, że większość dziewczyn nie ma nic przeciwko trochę większym panom, a wręcz wiele ma taką preferencję. Oczywiście również nie sposób nie zauważyć, że spora część mężczyzn żyje z nadwagą i otyłością i oni też muszą w coś się ubrać. Nie ma nic atrakcyjnego czy „męskiego” w wyciągniętym dresie czy dżinsach zapiętych pod brzuchem z rozchodzącą się koszulą w guzikach. Niech znajdzie się w Polsce ktoś, kto pokaże większym mężczyznom jak i gdzie dobrze się ubrać! Blogosfera ma nieograniczoną ilość miejsc dla osób kreatywnych i z pomysłem na siebie. Kto się odważy, kto będzie pionierem w modzie plus size dla mężczyzn? Trzymam kciuki, że niebawem o takiej osobie usłyszę :)

Na zdjęciach: extra inchesthe big fashion guynotoriously dapper

O autorce

Joanna Ka

Modelka plus size, masażystka pracoholiczka, amatorka pole dancingu, gamerka na odwyku, uzależniona od muzyki, szczurza mama.
Curves to Love, czyli kochaj swoje krągłości! to miejsce w którym zarażam kobiety pozytywną energią oraz za swoim przykładem uczę je akceptacji i pewności siebie. Bo przecież nie ma jednego kanonu piękna i nie to ładne, co ładne, ale to co się komu podoba.

komentarze

  • Oj tak, jak tylko znajdzie się w PL mężczyzna, który zacznie pisać blog dla mężczyzn size+
    to będę bardzo ciekawa, gdzie znajdzie ubrania.
    Mój mąż jest wysoki i waży ciut pow.100 kg. Ma umięśnione nogi, bo dużo jeździ na rowerze…i tu pojawia się problem – w sklepach nie ma spodni, wszędzie są skinny, super skinny a regulary nie wchodzą na łydki?! Jednym słowem masakra. Ostatnio przeszliśmy wszystkie sklepy z modą męską w Factory i ….wyszliśmy z niczym. Z zdenerwowaniem, że produkują dla ….. a nie dla mężczyzn. Smutne

  • Joasiu, dziękuję za ten wpis! Ostatnio sam zainteresowałem się modą męską w większych rozmiarach i rzeczywiście, ze świecą szukać odważnych panów do prowadzenia bloga w tym temacie. Niejednokrotnie, panowie ubierają się tak perfekcyjnie, że aż szkoda, że nie pokazują tego szerszemu gronu. Jeszcze raz dziękuję i zapraszam do mnie po garść inspiracji dla każdego faceta.

zostaw komentarz

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com